05/11/22 - 20:01h

PARIZ: Novak na korak do trofeja!

Srpski teniser Novak Đoković na korak je do odbrane titule na Mastersu u Parizu!

N. Đoković637
S. Cicipas266

(Photo by Anne-Christine POUJOULAT / AFP)

Najbolji teniser naše zemlje posle velike borbe u tri seta savladao je Grka Stefanosa Cicipasa.

Dva sata i 18 minuta trajao je njihov duel, a Đoković je slavio sa 2:1 u setovima – 6:2, 3:6, 7:6 (7:4).

• Novaku je ovo 56. Masters 1000 finale.
  • Srpski teniser će u finalu igrati protiv Danca Holgera Runea, koji je nešto ranije danas u polufinalu eliminisao Feliksa Ože-Alijasima.

TOK MEČA:

Đoković je furiozno započeo ovaj duel i prvi brejk napravio za 4:2. Nakon toga vezao je još dva dobijena gema i Cicipasa ostavio na “dvojci” u prvom setu – 6:2.

U drugom je Grk prvi došao do šanse za brejk i realizovao ju je za vođstvo od 3:2. Prednost je sačuvao, a onda još jednom oduzeo servis srpskog tenisera za konačnih 6:3.

Najveću borbu vodili su u odlučujućem setu. Novak je propustio četiri šanse za brejk, a Cicipas ih nije ni imao. Meč je rešen u taj-brejku, u kom je odigrano 11 poena, a srpski teniser je posle 3:4 za protivnika vezao četiri dobijena poena i plasirao se u finale.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti