Pariz dobio novog šampiona: Rune bolji od Novaka!

Novak Đoković nije uspeo da odbrani titulu na Mastersu u Parizu.

N. Đoković635
H. Rune367

Bolji od njega u borbi za titulu bio je mladi Holger Rune, trenutno 18. igrač planete.

Danac je slavio sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, posle nešto više od dva i po sata igre – 3:6, 6:3, 7:5.

Novak je ispustio priliku da osvoji 39. Masters 1000 titulu, a Runeu je ovo prva.

Đoković će do kraja sezone igrati još na ATP finalu u Torinu, koje je na programu od 13. novembra.

Rune će se u ponedeljak prvi put naći u najboljih 10 na svetu, na desetoj poziciji, a Đoković će sa šestog pasti na osmo mesto.

TOK MEČA:

Novak je do prve brejk šanse došao u četvrtom gemu i realizovao ju je za vođstvo od 3:1. Kako do kraja seta ni jedan ni drugi nisu imali prilike da rivalu oduzmu servis, srpski teniser završio je ovaj deo meča sa rutinskih 6:3.

Drugi set započeo je Novakovim vođstvom od 40:0, imao je tri prilike za brejk, ali je Rune odigrao sjajno, sačuvao servis, napravio brejk i poveo sa 3:0. Nakon toga bili su sigurni u svojim servis gemovima, pa je Danac poravnao na 1:1 u setovima – 6:3.

U četvrtom gemu odlučujućeg seta Đoković je napravio brejk za vođstvo od 3:1, ali je Rune uspeo da se vrati u meč, uzvratio je ribrejkom i poravnao rezultat. Nakon toga usledila je velika borba, Danac je do novog brejka došao za vođstvo od 6:5, servirao je za meč i u najdužem gemu u susretu Đoković je propustio šest prilika za izjednačenje, a Rune je iskoristio svoju drugu šansu da osvoji titulu.

Teme:   Masters, Masters u Parizu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti