30/07/12 - 17:40h

OI: Ana se mučila, ali ipak stigla do osmine finala!

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala na Olimpijskim igrama. Ona je sa 2:0 savladala Britanku Elenu Baltaču.

A. Ivanović67
E. Baltača46

Prvi set je trajao 39 minuta, a u njemu smo videli tri brejka. Šansi je bilo sa obe strane, ali je naša teniserka uspela da dođe do rezultata od 4:1. Tri gema kasnije, Baltača je stigla do izjednačenja – 4:4. Ana u desetom gemu pravi brejk bez izgubljenog poena i tako dobija prednost od 1:0 u setovima – 6:4.

Ana Ivanovic, Vimbldon (Photo credit should read ANDREW YATES/AFP/GettyImages)

Ana Ivanović

U drugom setu su obe propustile šanse za brejk, pa se set završio taj-brejkom. Ivanovićeva je krenula dobro, povela je sa 4:0 napravivši dva mini brejka, koje je do devetog poena protivnica uspela da vrati i smanji vođstvo srpske teniserke na 5:4. Ana je do kraja meča još dva puta oduzela protivnici servis, i plasirala se u osminu finala, gde je čeka meč sa Kim Klajsters ili Karlom Suarez-Navaro.

Teme:   Ana Ivanović, London 2012, Olimpijske igre, Teniserke, Vesti