03/07/15 - 19:38h

Novakov čas tenisa Tomiću (analiza)

Srpski teniser Novak Đoković lako i brzo se plasirao u osminu finala ovogodišnjeg Vimbldona. Nole je svom protivniku, Bernardu Tomiću, iz Australije održao jedan pravi “čas tenisa” i dobrom i konstantnom igrom došao je do rutinskih 6:3, 6:3, 6:3, nakon svega jednog sata i 34 minuta tenisa. Sledeći protivnik tensiera iz Srbije, u pohodu ka tituli, je Južnoafrikanac Kevin Anderson.

Nole

Novak Đoković je kontrolisao dešavanja na Centralnom terenu Vimbldona od početka do kraja meča, nije pretrpeo nijedan brejk i u odličnom raspoloženju dočekuje nastavak turnira i grabi ka trećoj tituli na istom.

Srbin je u prvom setu iskoristio prvu brejk priliku koja mu se ukazala, a to je učinio i sa prvom u drugom delu meča. Tek je prilikom drugog brejka u tom setu “popustio” te je Bernard spasao prvi brejk priliku, ali je potom “poklekao”, te je naš tensier odigrao taman koliko je bilo potrebno, koristio je svoje šanse, pre svega brejk prilike (imao 3/4 nakon dva seta), te je sasvim zasluženo došao do relativno lakih 2:0.

U trećem setu išao je Australijanac na sve ili ništa, međutim nije dobio ništa. Najveću priliku propustio je Bernard u prvom gemu ovog seta kada je došao do tri brejk prilike, ali je Novak onda sjajnim servisima i sjajnom igrom preokrenuo, a zatim odmah u sledećem gemu zapretio brejk šansom, koju na žalost nije iskoristio. Pokvario je u ovom setu Nole procenat osvojenih brejkova, ali nije to mnogo ni bitno, jer mu je oduzet servis u šestom gemu, kada je iskoristio tek petu šansu za to, doneo i sovajanje ovog seta, a samim tim i prolazak dalje.

Zaista se kod našeg igrača vidi da iz meča u meč igra taman koliko je potrebno kakao bi eliminisao svog rivala, što svakako raduje rped završne mečeve u drugoj nedelji, a aktuelni šampion će u narednom kolu igrati protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona, koji je danas eliminisao Argentinca Leonarda Majera.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon