17/03/15 - 17:54h

Novak pobedom nad Ramosom do četvrtog kola!

Svetski broj jedan belog sporta, Novak Đoković, plasirao se u 4. kolo turnira masters serije u Indijan Velsu protiv Alberta Ramosa pri rezultatu od 7-5, 6-3.

N. Đoković76
A. Ramos53

Dvostruka greška Đokovića na samom startu meča. Đoković nije uspeo da svoj prvi servis gem realizuje u svoju korist. Loše je započeo meč. No, postepeno je uspeo da pronađe svoju igru, onako kako on to ume. Onda smo imali prilike da vidimo čvrstinu u igri, pokušaje da se protivnik natera na grešku, ali je Ramos odolevao, naročito zbog stabilnog servisa.

korak_do_50_titule_1

Novaku je trebalo neko vreme da zaigra u ritmu na koji je navikao, a onda je par lepih ofanzivnih poena realizovao i vratio se u igru. Tek u šestom gemu desilo se izjednačenje. Iskustvo je presudilo da Novak natera protivnika na greške u igri i to strpljivo građenje poena mu je i donelo izjednačenje. Osmi gem je doneo i prvu realizovanu brejk šansu za vođstvo, koju je iskoristio Novak i poveo sa 5-3. No, oscilacije u igri su uticale da Novak protivniku dozvoli povratak u set. Na svu sreću, Nole je uspeo da koncentrisano odigra samu završnicu seta i set se nije produžio u taj brejk. Rezultat je bio 7-5.

Novak je sigurno otvorio drugi set i poveo sa 1-0. Lepi poeni sa obe strane mreže nizali su se jedan za drugim, a brejka nije bilo, mada je Nole bio u blagoj opasnosti na startu zbog brejk prilike koja se ukazala protivniku. Ipak nije dozvolio da protivnik iskoristi šansu. U nastavku se igralo pomalo stegnuto a brejk je uspeo da napravi Novak tek u osmom gemu. U narednom gemu, Novak je na svoj servis uspeo da naniže sigurnih 40-0, a onda već prvu meč loptu pretvori u pobedu.

Novakov protivnik u narednom kolu biće Džon Izner, perspektivan igrač koji je uspevao da pobedi mnoge velike igrače u belom sportu i dokazao time da zaslužuje da zauzme svoje mesto na svetskoj teniskoj sceni. Novak je imao iskustvo sa Džonom, pa će to da mu posluži da i sam nađe način da ugrozi protivničku igru i izbori plasman za naredno kolo.

Teme:   Džon Izner, Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti