06/05/24 - 19:51h

RIM: Dobar dan za Srbe u kvalifikacijama

Svo troje srpskih predstavnika u kvalifikacijama za turnir u Rimu uspešno je započelo takmičenje.

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Hamad Međedović je u prvoj rundi bio bolji od Kamila Uga Karabeljija u dva seta – 7:6 (1), 6:2.

U prvom setu razmenili su po dva brejka, pa se igrao produžetak u kojem je Hamad iskoristio drugu set loptu.

U drugom setu nije imao nikakvih problema. Odmah je vezao dva brejka i sa tom prednošću meč priveo kraju.

U finalu kvalifikacija čeka pobednika duela Volf – Capata Miraljes.

Aleksandra Krunić se u finale kvalifiakcija plasirala nakon velikog preokreta.

Ona je savladala Džuosuan Bai sa 2:6, 7:5, 6:2.

Prci set Kineskinja je dobila uz dva brejka prednosti. U drugom setu imala je tri meč lopte, ali ih nije iskoristila, već je usledio Aleksandrin preokret i izjednačenje od 1:1.

Pretrpela je Krunić brejk u trećem setu, ali je uspela da ga vrati, zatim veže još dva brejka i završi meč u svoju korist.

Za plasman u glavni žreb boriće se sa Alijaksandrom Sasnovič.

Olga Danilović ubedljivo je startovala u kvalifikacijama. Ona je ispustila samo dva gema u duelu sa Kamilom Rahimovom i slavila rezultatom 6:2, 6:0.

Tokom celog susretaa nije pretrpela nijedan brejk.

Naredna rivalka biće joj Klara Tauson.

Teme:   Aleksandra Krunić, Hamad Međedović, Masters u Rimu, Olga Danilović, Teniseri, Teniserke, Turniri, Vesti