14/10/12 - 13:45h

Novak nastavlja u ‘Gangam’ stilu: Još jedna titula za našeg šampiona!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Mastersu u Šangaju, savladavši u sjajnom meču Britanca Endija Mareja sa 5:7, 7:6(13:11), 6:3!

N. Đoković576
E. Marej763

Fantastično finale Mastersa u Šangaju trajalo je tri sata i 22 minuta, a oba tenisera su pokazala neviđenu borbu. Uprkos sjajnoj igri obojice, samo je jedan mogao da pobedi, a na sreću njegovih navijača širom sveta, to je bio Novak Đoković. Endi Marej nije uspeo da treći put za redom osvoji ovaj turnir, a naš teniser je uspeo u svojoj nameri da se približi Rodžeru Federeru koji je trenutno prvi teniser sveta. Od sutra će razlika između Novaka i Rodžera biti oko 200 poena, a već na narednom turniru naš as će imati šansu da ponovo postane broj 1 na ATP listi.

Serbia's Djokovic celebrates after winning his men's singles tennis match against Roddick of the U.S. at the All England Lawn Tennis Club during the London 2012 Olympic Games REUTERS/Stefan Wermu

Već na startu prvog seta mogli smo videti da će se Srbin i Britanac boriti do poslednjeg daha. Čak sedam brejkova viđeno je u ovoj deonici meča. Novak je poveo sa 2:0, ali je Marej uspeo da izjednači, da bi u naredna četiri gema svaki osvajao gem na servis drugog. Posle izjednačenja od 5:5, Marej je napravio još jedan brejk, a onda servirao za pobedu u ovom setu.
Drugi set je svakako bio najuzbudljiviji deo meča. Britanac je oduzeo Novaku servis gem i posle 5:4 servirao za pobedu. Naš teniser je nastavio da se bori, uspeo da spasi meč loptu Mareja i doveo meč do taj brejka. Odigrano je 24 poena, a viđeno sedam mini brejkova. Posle mnogo izjednačenja, četiri propuštenih meč šansi za Mareja i isto toliko Novakovih set lopti, naš teniser je uspeo da izjednači na 1:1 u setovima.
U trećem setu nije bilo sumnje da Đoković zaslužuje pobedu i da je tome sve bliži. Napravio je jedan brejk u sedmom gemu, a onda još jedan u devetom. Iskoristio je treću meč loptu i posle tri sata i 22 minuta igre postao novi šampion Šangaja.

Teme:   Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti