04/11/23 - 20:19h

Neuništivi Novak preokretom do finala Pariza!

Novak Đoković boriće se za titulu na Masters turniru u Parizu!

Prvi reket sveta je nakon tri sata borbe napravio preokret u duelu sa Andrejom Rubljovim i slavio rezultatom 5:6, 7:6 (7:3), 7:5.

Novak će se za titulu boriti sa Grigorom Dimitrovim.

I prethodna dva meča Đoković, kojeg ceo turnir muče problemi sa stomakom, dobijao u tri seta.

Srpski as brejkom je otvorio set, ali je Rubljov odmah uzvratio. U osmom gemu Novak je spasio tri brejk lopte, da bi četiti gema kasnije Rus došao do brejk/meč lopte i realizovao je.

Pošto su u drugom setu obojica spasili brejk lopte, Novak jednu, a Rubljov četiri, ova deonica susreta rešena je u produžetku u kojem je Đoković dao gas i sa dva mini-brejka izborio treći set.

Prvu priliku za brejk u trećem setu imao je Novak u četvrtom gemu, ali je nije realizovao. Napeto je bilo sve do samog kraja kada je Srbin došao do meč lopte na protivnikov servis i njom duel priveo kraju.