09/06/19 - 18:13h

Nadal po 12. put šampion Rolan Garosa!

Španac Rafael Nadal slavio je u finalu Rolan Garosa!

Twitter

Drugi teniser sveta odbranio je titulu nadigravši u finalu Dominika Tima, protiv koga je trijumfovao i prethodne godine na Rolan Garosu, takođe u finalnom meču.

Njih dvojica su na terenu proveli tri sata, a Nadal je pobedu odneo sa 3:1 u setovima.

Prvi brejk u meču napravio je Dominik, ali ga je Nadal odmah vratio, a zatim ga ponovio i prvi set dobio rezultatom od 6:3. Neizvesno je bilo u drugom setu. Jedine prilike za brejk bilo je za Tima pred sam kraj, koju je on iskoristio i sa 7:5 u gemovima izjenačio rezultat. Treća deonica susreta bila je rutinska za Nadala. Tri puta je dobio gem na servis Austrijanca i set uzeo sa 6:1. U četvrtom setu Dominik je u dva gema propustio da oduzme servis Špancu, dok je Rafa napravio dva brejka i ponovoljenim rezultatom iz trećeg seta dobio ovaj meč.

Španac je došao do svog 12. trofeja na Rolan Garosu i postao prvi igrač u istoriji koji je na jednom grend slemu osvojio toliki broj titula. Do danas je bio izjednačen sa Margaret Kort koja je na Australijan openu trijumfovala 11 puta.

Nadal sada ima 18 grend slem titula, dve manje od Rodžera Federera, a tri više od srpskog tenisera Novaka Đokovića.

Teme:   Dominik Tim, Grend Slem, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti