MUBADALA OPEN: Novak bez finala, Cicipas bolji u tri seta

Srpski teniser Novak Đoković poražen je u polufinalu Mubadala opena.

N. Đoković664
S. Cicipas376

Grk Stefanos Cicipas sprečio ga je da se plasira u finale egzibicionog turnira u Abu Dabiju i to nakon preokreta.

Novak je odlično startovao, ali je Grk izborio pobedu posle tri odigrana seta i dva sata i sedam minuta na terenu – 6:3. 6:7(4:7), 4:6.

Srpski teniser je do prvog brejka stigao već u drugom gemu, a ekspresno je stekao vođstvo od velikih 5:1. Cicipas je nakon toga osvojio još dva gema, pre nego što je Đoković sa 6:3 završio prvi set.

U drugoj deonici susreta Grk je bio taj koji je bolje startovao – poveo je sa 3:0, ubrzo i sa 5:1, ali je Novak uspeo da se vrati i izbori za taj-brejk. U 13. gemu grčki teniser je do poravnanja u setovima došao nakon 11 odgranih poena – 7:4.

U odlučujućem setu Đoković nije imao ni priliku za brejk, a Grk mu je iz pet pokušaja jednom oduzeo servis. Cicipasu je to bilo sasvim dovoljno za trijumf nad drugim igračem sveta – 6:4.

Protivnika za finale Cicipas će dobiti u meču Rafaela Nadala i Karena Hačanova.

Teme:   Egzibicioni turnir Abu Dabi, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti