01/04/12 - 20:36h

Majami: Titula za Novaka, napredak na ATP listi za Janka

Na turniru Masters serije u Majamiju Srbija je imala sedam predstavnika. Ne mogu svi reći da je ovaj turnir za njih bio veoma uspešan, ali svakako ima i onih koji imaju zašto da budu zadovoljni.

Bojana Jovanovski je za ovaj turnir dobila vajld kartu, ali nije uspela da se makne dalje od prvog kola. Sa 2:0 u setovima izgubila je od 100. teniserke na WTA listi, Lurdes Domingez Lino iz Španije.

Jelena Janković je bila slobodna u prvom kolu, ali je poput Bojane Jovanovski izgubila u prvom meču koji je odigrala. Od nje je bila bolja Nemica Mona Bartel, 36. igračica sveta, sa ubedljivih 6:0, 6:3. Jelena je sa Dominikom Cibulkovom nastupila i u dublu. Njih dve su dobile vajld kartu, ali su poražene u prvom kolu od sedmih nosioca, Jaroslave Švedove i Galine Voskoboeve.

Treća srpska predstavnica u ženskom singlu, Ana Ivanović poražena je u osmini finala. Nakon što je savladala Vanju King, Amerikanku koja zauzima 54. poziciju na rang listi i Slovakinju Danijelu Hantuhovu, 19. teniserku sveta, od nje je bolja bila domaća teniserka Venus Vilijams, koja je trenutno 134. igračica na WTA listi. (7:6, 2:6, 2:6)

Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanović

Viktor Troicki je dobro startovao na turniru. Pobedio je u drugom kolu Giljerma Garsiju Lopeza iz Španije, ali je imao nesreću da već u trećem kolu naiđe na duel sa prvim reketom sveta, Novakom Đokovićem, koji ga je savladao u dva seta. (3:6, 4:6) Ni u dublu Viktor nije imao mnogo sreće, pa su on i Florian Majer u prvom kolu izgubili od Marka i Felisijana Lopeza.

Nenad Zimonjić i njegov partner Mikael Ljodra ostvarili su lošiji plasman nego što se očekivalo. Oni su u četvrtfinalu poraženi od šestih nosioca, Maheša Bupatija i Rohana Bopane sa 2:1 u setovima (6:2, 3:6, 8:10)

Janko Tipsarević je napravio odličan rezultat plasiravši se u četvrtfinale. Na tom putu savladao je Davida Nalbandijana, Aleksandra Dolgopolova i Grigora Dimitrova, a od njega je bolji bio četvrti teniser sveta, Britanac Endi Marej. (6:4, 3:6, 4:6) Imao je Janko sjajnu šansu u meču protiv Mareja, ali nema razloga da bude nezadovoljan time što je nije iskoristio, jer će zahvaljujući plasmanu u četvrtfinale ovog turnira od ponedeljka biti osmi teniser sveta. Osim singla, Janko je stigao i do četvrtfinala dublova. On i Lukas Kubot su u tom meču izgubili od Maxa Mirnjija i Danijela Nestora.

Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

Novak Đoković ima najviše razloga za slavlje. On je na ovom turniru ponovio uspeh iz 2011. i osvojio titulu. Bio je bolji od Markosa Bagdatisa, Viktora Troickog, Rišara Gaskea, Davida Ferera, Huana Monaka, a u finalu je savladao Britanca Endija Mareja rezultatom 6:1, 7:6.
Novak je prošle godine osvojio deset titula, a ovo je druga koju je odbranio. Osvojio je i Australian Open, a neuspešan je bio u Dubaiju, gde ga je u finalu savladao Endi Marej i u Indijan Velsu, gde je u polufinalu bolji od njega bio Džon Izner.

Novak Djokovic

Novak Đoković

Sledeći turnir Master serije je u Monte Karlu i startuje 15. aprila. Novak na njemu neće braniti nijedan poen, jer prošle godine nije igrao, Janko Tipsarević je poražen u prvom kolu, dok je Viktor Troicki stigao do četvrtog kola. Ipak, pre turnira u Monte Karlu, pred našim momcima je još jedan izazov. Oni će od 6. do 8. aprila u Češkoj igrati četvrtfinale Dejvis Kupa.
U kalendaru Ane Ivanović do Fed Kup meča sa Rusijom koji se igra 21. i 22. aprila ne stoji nijedan turnir, pa ćemo imati priliku da je gledamo tek u Moskvi, dok će Jelena Janković igrati na turniru u Čarlstonu koji startuje sutra.

( Tenis Uživo, T. Popov )

Teme:   Ana Ivanović, Bojana Jovanovski, Janko Tipsarevic, Jelena Janković, Masters, Masters u Majamiju, Nenad Zimonjić, Novak Djoković, Teniseri, Teniserke, Viktor Troicki