24/03/13 - 23:02h

Majami: Novak u osmini finala!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković napravio je još jedan korak ka odbrani titule na Mastersu u Majamiju. On je u trećem kolu sa 2:0 u setovima savladao Indijca Somdeva Devarmana i plasirao se u osminu finala.

N. Đoković66
S. Devarman24

Novak je ovaj meč završio za sat vremena i deset minuta, i sa 6:2, 6:4 savladao Indijca u njihovom prvom međusobnom duelu.
Devarman nije imao mnogo šansi u meču sa prvim na svetu. Đoković je u prvom setu došao do pobede napravivši dva brejka, a Indijac nije iskoristio jedinu šansu koju je imao da Novaku oduzme servis.

U drugom setu Đoković je osvojio jedan servis gem Devarmana, što je bilo dovoljno da dobije i ovaj deo meča. Pri rezultatu 5:4, Novak je servirao za pobedu, kada je Indijac imao brejk šansu, ali je, poput one u prvom setu, nije iskoristio. Naš teniser je nekoliko poena kasnije došao do prve meč lopte, koju je realizovao i prošao u osminu finala na Mastersu u Majamiju.

Naredni meč Đoković će igrati sa 15. nosiocem Tomijem Hasom.

Danas su plasmane u osminu finala izborili Janko Tipsarević i Jelena Janković, a Ana Ivanović će svoj meč trećeg kola igrati pola sata nakon ponoći.

Teme:   Masters, Masters u Majamiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti