09/05/19 - 18:14h

MADRID: Monfis namučio Federera, Vavrinka bolji od Nišikorija

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u četvrfinale Masters turnira u Madridu.

Trenutno treći teniser sveta slavio je u meču protiv Gaela Monfisa iz Francuske sa 2:1 u setovima posle dva sata igre.

Federer je prvi set osvojio furiozno. Napravio je tri brejka i nije izgubio nijedan gem, ali je u drugom setu Gael došao do izjednačenja. Oduzeo se Švajcarcu dva servisa, a pretrpeo jedan brejk, za rezultat od 6:4. U odlučujućem delu igre Francuz je prvi došao do brejka. Vodio je sa 4:1, kada je Rodžer smanjio prednost, vratio brejk, a zatim i izjednačio rezultat. Treći set završen je u taj-brejku u kome je bolji bio Švajcarac sa 7:3.

Naredni protivnik mu je Austrijanac Dominik Tim koji je nadigrao Fabia Fonjinija.

U dalje takmilenje plasirao se i Stavislas Vavrinka.

Švajcarac je u dva seta savladao sedmog tenisera sveta, Keija Nišikorija iz Japana sa 6:3, 7:6 (7:3) u meču koji je trajao nešto više od sat i po vremena. Naredni protivnik mu je pobednik susreta Rafaela Nadala i Fransisa Tijafoa.

Masters u Madridu igra se za nagradni fond od 7,279,270 evra, a pobedniku će pripasti 1000 ATP bodova i ček na nešto više od milion i 200 evra. Prvi nosilac je Novak Đoković, a trofej brani Aleksandar Zverev.

• Tijafo – Nadal

Teme:   Gael Monfis, Masters, Masters u Madridu, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti