08/05/13 - 14:21h

Madrid: Kraj za Viktora u drugom kolu

Viktor Troicki završio je učešće na Mastersu u Madridu porazom u drugom kolu. On je sa 2:0 u setovima izgubio od Japanca Keja Nišikorija, a Srbija je tako ostala bez predstavnika na ovom Mastersu u muškom singlu.

V. Troicki52
K. Nišikori76
Viktor Troicki, Reuters

Viktor Troicki

Viktor je u meču koji je trajao nešto više od sat i po vremena prokockao prednost od 5:2 u prvom setu, propustio tri set lopte, a onda i ubedljivo poražen u drugom delu meča.
Uz brejk prednosti brzo je došao do vođstva od 5:2, ali do kraja seta Nišikori mu dva puta oduzima servis, spašava tri set lopte i dobija ovaj deo meča sa 7:5. Nakon toga, usledio je lako dobijen drugi set, u kome naš teniser nije imao mnogo šansi. Došao je do jednog brejka, ali to nije mnogo značilo pored Nišikorijeva tri. Ovaj deo meča pripao je Japancu sa 6:2. On će u osmini finala igrati protiv Švajcarca Rodžera Federera.

Nakon poraza Troickog, Srbija je ostala bez predstavnika u muškom singlu. Danas će na teren Nenad Zimonjić koji će u paru sa Žilijenom Benetoom igrati prvo kolo dubla, i Ana Ivanović koju očekuje meč osmine finala sa Laurom Robson.

Teme:   Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki