22/02/24 - 10:13h

LOS KABOS: Zverev i Cicipas ubedljivi, kraj za trećeg favorita

Aloeksandar Zverev i Stefanos Cicipas zabeležili su ubedljive pobede u osmini finala ATP turnira u Los Kabosu.

Zverev, prvi favorit turnira, je nakon sat vremena igre bio bolji od Jošihite Nišioke sa 6:3, 6:0.

U prvom setu dva puta je oduzeo servis rivala i spasio tri brejk lopte, dok u drugom delu meča nije dopustio Japancu da dođe ni do jedne brejk prilike.

Naredni protivnik biće mu Tanasi Kokinakis koji je slavio u duelu sa Danijelom Evansom 6:4, 6:2.

A istim rezultatom je Cicipas, prošlogodišnji šampion, nadigrao Australijanca Aleksandra Vukića.

U prvom setu Grk u tri navrata je spasio svoj servis i jednom došao do brejka. U drugom je setu, poput Zvereva, sve vreme bi siguran na svom servisu.

On će se u četvrtfinalu sastati sa Aleksandrom Kovačevićem koji je nadigrao Rinkija Hidžikatu.

Kasper Rud je u meču osmine finala ispustio samo jedan gem i posle sat vremena provedenih na terenu savladao Markosa Đirona sa 6:1, 6:0, a sledeći protivnik mu je Nuno Borges.

Do svoje velike pobede došao je Maks Mikelsen koji je eliminisao trećeg favorita Aleksa De Minora posle sat vrememna i 23 minuta slavio sa ubedljivih 6:4, 6:

Mikelsen će u četvrtfinalu igrati sa još jednim Australijancem, Džordanom Tompsonom.

Teme:   Aleks de Minaur, Aleksandar Zverev, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti