29/01/12 - 15:52h

Kralj Australian Opena ostao na tronu!

U finalu Australian Opena Novak Đoković i Rafael Nadal odigrali su svoj trideseti međusobni duel. Kao i većina pre njega i ovaj je bio neizvestan. Cilj obojice bio je titula, ali je do pobede došao samo jedan – NOVAK ĐOKOVIĆ.

N. Đoković56667
R. Nadal74275

Iako smo mislili da će obojici igrača biti teško da dolaze do gemova na protivnikov servis, Nadal je već pri rezultatu 2:2 u prvom setu napravio brejk. Novak je loptu poslao u aut, a Španac je poveo sa 3:2. U jednom trenutku Novak je izvrnuo nogu, pa smo se zbog gubitka ovog gema uplašili i za njegovo zdravlje. Nešto kasnije odigrali su gem koji je trajao 12 minuta. Novak je imao dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio. Već u sledećem na protivnikov servis Đoković je vratio brejk i izjednačio na 4:4. Ipak, Nadal je napravio još jedan u ključnom momentu, pri rezultatu od 5:5 i tako dobio prvi set rezultatom 7:5.

Djokovic. Getty Images.

U drugom setu je srpski teniser igrao bolje, napravio brejk vrlo brzo i poveo 3:1. Pri vođstvu prvog tenisera sveta od 5:2, Španac je vratio brejk. Na 5:4 Novak je uzeo još jedan gem na protivnikov servis i došao do izjednačenja – 1:1 u setovima.

Na početku trećeg seta Novak ponavlja scenario iz drugog i brejkom dolazi do vođstva od 3:1. I ovaj set se, kao i drugi, završava pobedom našeg tenisera, ali sa dva gema manje za Nadala. (6:2)

Četvrti set je bio neizvestan. Naš teniser je lako dobijao gemove na svoj servis, a Rafa je držao korak sa njim. Tek pri rezultatu 4:3, Novak je imao 40:0 i tri brejk lopte. Nije iskoristio nijednu. Nakon tog gema, počela je kiša i zbog negodovanja Rafaela Nadala organizatori su rešili da prekinu meč i naprave pauzu da bi zatvorili krov na Rod Lejveru. Posle povratka sa pauze, oba tenisera su dobila po još dva gema na svoj servis i izborili su se za taj – brejk. Više sreće imao je španski teniser i tako došao do izjednačenja od 2:2 u setovima.

Novak Djokovic. Getty.

U petom setu Nadal je prvi došao do brejka i poveo sa 4:2, a Nole ga je vratio već u sledećem gemu. Pri vođstvu od 5:5, Novak je napravio još jedan brejk, i imao je gem u kom je servirao za meč. I odservirao je poraz Rafaelu Nadalu.

Đoković je ovom pobedom dobio 2,2 miliona dolara i 2000 ATP poena. Učvrstio je prvo mesto, na kome će, po svemu sudeći ostati još dugo.

[nggallery id=8]

( Tenis Uživo, Tamara Popov )

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2012, Finale, Grend Slem, Novak Djoković, Rafael Nadal, Teniseri, Vesti