03/02/19 - 17:32h

Jastremska najbolja u Hua Hinu, Bertens slavila u Sankt Peterburgu

Ukrajinka Dajana Jastremska trijumfovala je na turniru u tajlandskom Hua Hinu, dok je Kiki Bertens ih Holandije osvojila titulu u Sankt Peterbugru.

Jastremska je nakon dva sata i 25 minuta nadigrala Ajlu Tomljanović iz Australije sa 2:1 u setovima. Prvi set ukrajinska teniserka je dobila sa ubedljvih 6:2 ali je u nastavku Ajla uspela da preokrene rezultat i, takođe sa 6:2, izjednači na 1:1 u setovima. Poslednja deonica meča bila je neizvesna. Obe igračice napravile su po tri brejka, pa je set rešen u produžetku u kome je Jastremska bila bolja sa 7:3.

Ukrajinki je ovo druga WTA titula u karijeri.

Kiki Bertens je u finalu turnira u Rusiji slavila nad Hrvaticom Donom Vekić. U meču koji je trajao sat vremena i 45 minuta, Holanđanka je bila bolja u dva seta. Prvi set dobila je u taj brejku sa 7:2, dok je u drugom imala brejk više od protivnice, a set je završila rezultatom od 6:4.

Bertens je time upisala osmu pobedu u finalima turnira.

Teme:   Kiki Bertens, Teniserke, Turniri, Vesti