11/03/13 - 08:57h

IV: Pobeda Novaka, Fonjini mu uzeo set!

Novak Đoković ostvario je i četrnaestu vezanu pobedu od početka ove godine. Naš teniser savladao je u drugom kolu Mastersa u Indijan Velsu Italijana Fabija Fonjinija sa 2:1 po setovima. Fonjiniju je pošlo za rukom ono što niko nije uradio od finala Australijan Opena – uzeo je set prvom teniseru sveta.

N. Đoković656
F. Fonjini072

Prvi set trajao je samo 18 minuta, a naš teniser dobio ga je sa ubedljivih 6:0. Nole je igrao odlično, a Italijan mu je uz nekoliko grešaka pomogao da lakše dođe do vođstva od 1:0.
U drugom setu nivo igre našeg asa pao je na trenutak, što je Italijan iskusno iskoristio. Novak je pri rezultatu 5:4 propustio meč loptu, a već u sledećem gemu Fonjini dolazi do brejka, a zatim i do izjednačenja od 1:1 u setovima.
Treći set počeo je brejk šansom za Italijana, koju srećom Đoković spašava. Nakon toga on propušta jednu priliku, ali u nastavku seta koristi dve od četiri, što je bilo dovoljno za pobedu od 6:2 u ovom setu i plasman u osminu finala na Mastersu u Indijan Velsu.

Nisam zabrinut. Znam da sam i ranije bio u ovakvoj situaciji, kada imam manje padove u meču, a naročito u uvodnim rundma turnira jer se privikavam na podlogu, uslove za igru i tome slično. Fonjini je pritom dobar igrač na ovakvim podlogama, voli da igra na sporim terenima i stvarno me je naterao da se naradim. Morao sam da se borim za svaki poen. Ipak, na kraju sam uradio ono što se od mene i očekivalo. Pobeda je tu, tako da sam prilično zadovoljan sobom. – rekao je Novak.

Đoković će se u trećoj rundi sastati sa Grigorom Dimitrovom. Novak se sa Bugarinom do sada sastao jednom, prošle godine u Šangaju prepustio mu je samo pet gemova.

Teme:   Masters, Masters u Indijan Vels, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti