13/03/13 - 12:45h

IV: Braća Brajan bolja od Janka i Kubota

Janko Tipsarević i Lukaš Kubot propustili su šansu da savladaju američki dubl braću Brajan i plasiraju se u polufinale Mastersa u Indijan Velsu. Bob i Majk Brajan slavili su u ovom duelu sa 2:1 u setovima.

J. Tipsarević/L. Kubot747
M. Brajan/B. Brajan6610
Janko Tipsarevic

Meč između najboljeg dubla sveta, Boba i Majka Brajana i Janka Tipsarevića i Lukaša Kubota trajao je sat vremena i 36 minuta. Naš teniser i njegov partner prokockali su set prednosti i dve brejk šanse u drugom setu, pa izgubili ovaj meč sa 2:1 u setovima.

Prvi deo meča Tipsarević i Kubot dobili su u taj-brejku. Nakon što smo videli po dva brejka i još tri propuštene šanse sa obe strane, rezultat je bio 6:6. Set je završen u taj-brejku, koji su naš teniser i njegov partner dobili sa 7:4.

Nastavili su Tipsarević i Kubot sa dobrom igrom i u drugom setu. Međutim, nakon dve propuštene bitne prilike za brejk, u drugom i četvrtom gemu koncentracija je opala, a braća Brajan su iskoristila šansu koja im je pružena. Došli su do brejka u devetom gemu, a onda servirali za 1:1 u setovima. Njima je pripao i treći set, rezultatom 10:7.

Bob i Majk Brajan igraće u polufinalu sa boljim iz duela Gonzales/Lipski – Dodig/Melo.

Teme:   Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Indijan Vels, Teniseri, Turniri, Vesti