19/10/18 - 12:34h

ISTORIJSKI: Vimbldon uvodi taj-brejk u odlučujućem setu!

Čelnici najprestižnijeg grend slema sezone, Vimbldona, doneli su istorijsku odluku.

Igranje petog seta kod muškaraca, odnosno trećeg kod žena, na dva gema razlike odlazi u istoriju!

Od 2019. godine odlučujući set na Vimbldonu dobiće taj-brejk, što će značajno skratiti vreme trajanja duela. Međutim, neće to biti klasični taj-brejk koji će se igrati pri rezultatu 6:6, već ukoliko dođe do rezultata 12:12.

Podsetimo, najduži meč u istoriji tenisa odigran je upravo na Vimbldonu. Bio je to duel Džona Iznera i Nikolasa Maua u prvoj rundi 2010. godine. Trajao je 11 sati i pet minuta, a igran je tokom tri dana. Rezultat u petom setu bio je 70:68 za Iznera.

Organizatore je na ovaj korak navelo ovogodišnje polufinale, u kom su Kevin Anderson i Džon Izner peti set igrali skoro tri sata. Anderson je na kraju slavio sa 26:24 u petom setu.

Pravilo je doneto na osnovu rezultata u poslednjih 20 godina, a primenjivaće se u svim konkurencijama i svim fazama takmičenja na Vimbldinu.

Teme:   Grend Slem, Turniri, Vesti, Vimbldon