13/02/15 - 09:39h

Fonjini i Hiraldo u četvrtfinalu! (ATP Sao Paolo)

Italijanski teniser Fabio Fonjini plasirao se u četvtfinale ATP turnira u brazilskom Sao Paolu. Italijan je u drugom kolu bio bolji, posle tri seta od Argentinca Dijega Švarcmana sa 2:1, po setovima 6:3, 1:6, 6:2 posle jednog časa i 37. minuta igre.

Fonjini

Fonjini

Fonjini je osvojio prvi set rezultatom 6:3, ali je potom izgubio osam od narednih devet gemova, pa je Švarcman osvojio drugi deo igre i stigao do izjednačenja u setovima sa 6:1. Argentinac je i na startu odlučujućeg seta imao prednost od 2:0, ali je usledila trijumfalna serija od šest vezanih gemova italijanskog tenisera, koja mu je donela plasman među osam najboljih na turniru.

Fonjini će u četvrtfinalu snage odmeriti protiv Kolumbijca Santjaga Hiralda, koji je, posle preokreta nadigrao još jednog predstavnika Argentine u žrebu, Karlosa Berloka sa 4:6, 7:5, 6:3.

Pored eliminacije Verdaska, iznenađenje dana je i poraz osmog nosioca, Slovaka Martina Kližana. Domaći teniser Žoao Souza savladao je slovačkog igrača sa 3:6, 6:3, 6:2 i u borbi za plasman u polufinale igraće protiv Leonarda Majera iz Argentine.

Rezultati drugog kola:

Luka Vani – Tiemo De Baker 7:6, 3:6, 6:3

Dušan Lajović – Fernando Verdasko 6:7, 6:3, 6:4

Žoao Souza – Martin Kližan 3:6, 6:3, 6:2

Santjago Hiraldo – Karlos Berlok 4:6, 7:5, 6:3

Dijego Švarcman – Fabio Fonjini 3:6, 6:1, 2:6

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, Drugo Kolo, Dušan Lajović, Fabio Fonjini, Rang Lista, Rezultati, Teniseri, Turniri, Vesti