13/03/21 - 18:39h

DUBAI: Muguruza slavila u finalu

Španska teeniserka Garbinje Muguruza osvojila je titulu na WTA turniru u Dubaiju.

16. teniserka sveta u finalu je savladala Čehinju Barboru Krejčikovu, 63. na WTA listi.

Njihov duel trajao je dva sata, a deveta favoritkinja slavila je sa 2:0 u setovima.

Velika borba vodila se u prvom setu. Krejčikova je već na startu napravila brejk, a Muguruza je odmah uspela da ga vrati. Četiri gema kasnije Španjolka dolazi do brejk prednosti, a sada Barbora uspeva da ga vrati, takođe već u narednom gemu. Muguruza je u desetom gemu imala tri set lopte, ali ih nije realizovala, pa je ovaj deo duela rešen u produžetku. Tu je najpre Krejčikova imala šansu da dobije set, ali je nije iskoristila, da bi zatim Garbinje preokrenula rezultat i sa 8:6 završila ovaj deo igre.

U drugom setu španska teniserka na startu je došla do brejka. Do kraja seta spasila je pet brejk lopti, a meč je privela kraju rezultatom od 6:3, na servis protivnice.

27-godišnjoj Muguruzi ovo je osma titula u karijeri.

Teme:   Garbinje Muguruza, Teniserke, Turniri, Vesti