14/02/24 - 19:58h

DOHA: Švjontek u četvrtfinalu, ispale sedma i osma na svetu

Prva teniserka sveta Iga Švjontek plasirala se u četvrtfinale WTA turnir u Dohi.

Source: Getty Images AsiaPac

Poljakinja je u duelu sa Ekaterinom Aleksandrovom bila bolja rezultatom 6:1, 6:4 nakon sat i po vremena provedenih na terenu.

Prvi set dobila je uz dva brejka prednosti, dok je u drugom setu jednom došla do brejka. Uzbudljiva je bila sama završnica susreta. Iga je je morala da spašava dve brejk lopte protivnice, dok je iz petog pokušaja realizovala meč loptu.

U četvrtfinalu će se sastati sa pobednicom duela Azarenka – Ostapenko.

Pobedu u tri seta zabeležila je četvrta teniserka sveta Elena Ribakina.

Ona je posle nešto više od dva sata igre savladala Emu Navaro rezultatom 6:1, 6:7 (6), 6:4.

Imala je Ribakina priliku da meč završi pre trećeg seta, ali je u taj-brejku drugog seta propustila meč loptu.

U četvrtfinalu teniserka iz Kazahstana će igrati sa Lejlom Fernandes koja je eliminisala sedmu na svetu Ćinven Ženg sa 7:5, 6:3.

Sa turnira je ispala osma na svetu, Marketa Vondruzova.

Bolja od Čehinje bila je Anastasija Pavljučenkova sa 7:5, 6:3 koja je time zakazala duel sa Danijel Kolins.

A u četvrtfinale se bez borbe plasirala Naomi Osaka pošto joj je meč pre početka predala Lesija Curenko.

Osaka će se za plasman u polufinale boriti sa Karolinom Pliškovom koja je savladala Lindu Noskovu posle preokreta- 3:6, 7:5, 6:1.

Teme:   Iga Švjontek, Karolina Pliškova, Naomi Osaka, Teniserke, Turniri, Vesti