13/02/24 - 19:54h

DOHA: “Seča” favoritkinja, Ženg u osmini finala

Treća teniserka sveta Koko Gof poražena je u svom prvom meču na turniru u Dohi.

Treća teniserka sveta na startu je bila slobodna, dok je u drugoj rundi poražena od Čehinje Katerina Sinjiakove.

U duelu koji je trajao sat vremena i 22 minuta, Amerikanka je slavila rezultatom 6:2, 6:4.

U prvom setu Sinjiakova je napravila tri brejka, a Gof je jednom ribrejkovala.

Dobro je počela Koko drugi set i imala priliku da preokrene. Imala je dva brejka i prednost od 4:0, ali je Katerina uspela da izjednači i uz tri vezana brejka meč privede kraju u svoju korist.

Katerinina naredna protivnica biće još jedna Amerikanka, Danijel Kolins.

Sa turnira je ispala i četvrta favoritkinja Ons abur.

Bolja od nje bila je Lesija Curenko rutinskim rezultatom 6:3, 6:2.

Vodila je Žabur u prvom setu sa 3:1, ali je Curenko preokrenula i dobila set.

U drugom srtu Lesija je odmah vezala dva brejka i već tada prelomila meč.

Ukrajinka će se u osmini finala sastati sa pobedicom duela Osaka – Martić.

Još jedna teniserka nije uspela da opravda ulogu favoritkinje – Marija Sakari, deveta na WTA listi, poražena je od Linde Noskove i to posle preokreta – 3:6, 7:6 (2), 7:5.

Noskova će se u sledećoj rundi sastati sa Karolinom Pliškovom koja je nadigrala Anastasiju Potapovu sa 6:1, 5:7, 6:4.

Pobedu je zabaležila sedma na svetu, Ćinven Ženg.

Kineskinja je bila bolja od Magde Linet sa 6:2, 2:6, 6:3, a sledeća protivnica biće joj Lejla Fernandes.

Teme:   Kori Gof, Ons Žabor, Teniserke, Turniri, Vesti