Pobedom Lasla Đerea Srbija je povela sa 1:0 u duelu protiv Indije.

L. Đere3676
R. Ramanatan6462

(Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

U prvom meču borbe za ostanak u Svetskoj grupi Đere je sa 3:1 u setovima bio bolji do Ramkumara Ramanatana.

Posle tri sata i 15 minuta igre srpski teniser je slavio sa 3:6, 6:4, 7:6 (7:2), 6:2.

Bio je ovo Laslov treći meč u reprezentativnom dresu, a prvi trijumf.

TOK MEČA:

I SET

Prvi set obojica tenisera započeli su sigurnim servisom. Prvu šansu za brejk Laslo je imao u trećem gemu, ali je nije iskoristio. Ramanatan je pri rezultatu od 3:2 napravio brejk, a zatim ga i potvrdio. Đere je uspeo da smanji prednost protivnika na 5:3, ali je Indijac uzeo naredni gem i povedo sa 1:0 u setovima.

II SET

U drugom setu nije bilo brejkova sve do desetog gema. Njega je napravio srpski teniser i time završio ovaj deo igre u svoju korist rezultatom od 6:4.

III SET

Laslo je set započeo sigurnim servisom, a zatim napravio brejk koji je protivnik odmah vratio i izjednačio. Teniseri su ostali izjednačeni sve do 12 gema i set je nastavljen u taj brejku. Tu je, sa 7:2 bolji bio Đere.

IV SET

Četvrti set srpski teniser rešio je brejkom u petom gemu. Poveo je sa 3:2, spasio dve brejk lopte, pa još jednom oduzeo servis rivala za veliku prednost od 5:2. Sigurnim servis gemom doneo je Srbiji prvi bod u ovom susretu.

Teme:   Dejvis Kup, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti