21/02/16 - 18:08h

Đere slavio u Hamametu, Nina druga u Nju Delhiju

Mladi srpski teniser Laslo Đere osvojio je prvi trofej u 2016. godini na turniru iz fjučers serije koji je održan u tuniškom mestu Hamamet, dok je Nina Stojanović stigla do finala takmičenja u NJu Delhiju, gde je poražena.

Laslo Djere

Laslo Djere

Laslo je briljirao na turniru nagradnog fonda 10.000 dolara u Hamametu – ni do finala nije izgubio set, a u završnoj predstavi je vodio veliku borbu protiv Austrijanca Paskala Brunera, kojeg je salvadao rezultatom 1:6, 6:1, 7:6(5).

Titula u Hamametu je osma u dosadašnjoj karijeri za 20-ogodišnjeg Lasla koji trenutno zauzima 257. na ATP listi, ali će poenima koje je osvojio u Tunisu napraviti značajan skok i približiti se svom najboljem rangu do sada – 170. mestu, koje je zabeležio pre tri meseca (novembar 2015).

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije, 19-ogodišnja Nina Stojanović, osvojila je drugo mesto na turniru u Nju Delhiju nagradnog fonda 25.000 dolara.

Stojanovic_NJu Delhi

Nina je u prvom kolu ovog turnira izbacila prvog nosioca, Turkinju Ipek Sojlu (160-a na WTA) sa 2:6, 7:5, 6:4, a nakon toga nizala pobede, iako blago povređena. U meču za titulu, poražena je nakon velike borbe od Ukrajinke Sabine Šaripove 6:3, 2:6, 4:6.
Stojanovićeva je do sada osvojila tri singl titule, odigrala sedam singl finala i osvojila 12 dubl trofeja. Tri puta je predstavljala Srbiju u Fed kupu

Teme:   Laslo Đere, Nina Stojanović, Vesti