01/10/12 - 10:40h

ATP Tokio: Dobar start Viktora

Treći reket Srbije Viktor Troicki uspešno je započeo takmičenje na ATP turniru u Tokiju. Naš teniser je sa 2:0 u setovima (6:2, 6:3) savladao Holanđanina Robina Hasea.

V. Troicki66
R. Hase23

Robin Hase je trenutno 51. teniser sveta, a najbolji plasman u karijeri imao je ove godine u julu kada je zauzimao 33. poziciju na ATP listi. Ovo je bio prvi duel Holanđanina i našeg tenisera, a Viktor ga je dobio sa 2:0 posle sat vremena i pet minuta igre.

Viktor Troicki, Getty Images

Viktor Troicki

Prvi set je Troicki završio u svoju korist posle manje od pola sata. Dva puta je Haseu oduzeo servis, u drugom i osmom gemu, a u četvrtom je propustio jednu brejk šansu. Dva servis gema Holanđanina bila su i više nego dovoljna da srpski teniser povede sa 1:0 u ovom meču.
U drugom setu je Viktor imao nešto teži zadatak, Hase je igrao bolje, ali ne toliko da bi došao do preokreta, i možda pobede u ovom meču. Do prvog brejka u ovom setu naš teniser je došao u četvrtom gemu i lako poveo sa 3:1. Tri gema nakon toga odigrano je 15 poena, a Hase propušta četiri šanse da Viktoru oduzme servis. I gem koji je usledio bio je prepun propuštenih prilika, ali je naš teniser bio taj koji nije uspeo da iskoristi dve brejk lopte, koje bi označavale i pobedu u ovom meču. Holanđanin smanjuje vođstvo Troickog na 5:3, ali Viktor uz odlične servise i bez izgubljenog poena u poslednjem gemu dolazi do treće šanse za pobedu u meču i ovoga puta je koristi.
Troicki će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz meča u kom se sastaju Čeh Radek Štepanek i Kanađanin Miloš Raonić.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Tokiju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki