20/06/15 - 21:00h

ATP Notingem: Filip prošao, kraj za Ducija

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u polufinale kvalifikacija za ATP turnir u Notingemu, dok je Dušan Lajović takmičenje završio u prvom kolu.

Filip Krajinovic

Filip Krajinović savladao je na startu kvalifikacija Italijana Erika Krepaldija. 25-ogodišnji teniser iz Italije trenutno je 301. teniser sveta, a Filip ga je eliminisao nakon tri odigrana seta. Srpski teniser je prvi set izgubio sa 4:6, a u preostala dva slavio 6:4, 7:6. U polufinalu kvalifikacija za ATP turnir u Notingemu, Krajinović će se sastati sa Australijancem Džordanom Tompsonom, koji je u prvom kolu bio bolji od prvog nosioca Marsela Ilhana iz Turske.

Sa druge strane, Dušan Lajović nije uspeo da prođe prvo kolo kvalifikacija. Lajović je u ovom delu turnira bio postavljen za trećeg nosioca, a njegov plasman u polufinale osujetio je nemački teniser Miša Zverev. Trenutno 354. igrač planete savladao je Srbina sa 6:2, 7:6, a u borbi za finale čeka ga duel sa Gregom Zemljom, 307. teniserom sveta.

Turnir u Notingemu igra se za nagradni fond od 644, 065 evra, a pobedniku će pripasti 250 ATP poena i skoro 80 hiljada evra.

Teme:   ATP, Dušan Lajović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti