ATP KUP: Đoković “preokrenuo” Šapovalova, Srbija je u polufinalu!

Reprezentacija Srbije igraće u polufinalu prvog izdanja ATP kupa!

N. Đoković467
D. Šapovalov616

Source: Alex Pantling/Getty Images North America

Poen za našu zemlju doneo je Novak Đoković, koji je sa 2:1 u setovima nadigrao Denisa Šapovalova.

U borbi koja je trajala više od dva i po sata Đoković je bio bolji nakon preokreta – 4:6, 6:1, 7:6 (7:4).

Meč su započeli prilično izjednačeno. Obojica su igrali dobro i brejk šanse nije bilo sve do devetog gema, kada je Kanađanin došao do prve. U istom gemu imao ih je još dve, a realizovao je treću za prednost od 5:4. Potom je servirao za set i sa 6:4 došao do vođstva od 1:0. Nakon izgubljenog seta Đoković je “ubacio u brzinu”, a Šapovalovu je opala koncentracija. Ključan je bio treći gem, u kom je srpski teniser “slomio” Kanađanina i posle 13 odigranih poena i tri spašene brejk lopte uspeo da povede sa 2:1. Već nekoliko minuta kasnije napravio je prvi brejk, a onda vezao još tri gema za ubedljivih 6:1.

U odlučujućem setu Novak je prvi oduzeo servis rivala i to za 5:4. Međutim, iako je Đoković servirao za meč, Šapovalov je bio na visini zadatka i uspeo da uzvrati ribrejkom. U taj-brejku srpski teniser je ekspresno poveo sa 5:0, a onda mu je trebalo četiri pokušaja da završi ovaj susret i obezbedi Srbiji plasman u polufinale – 7:4.

Prethodno je Dušan Lajović slavio protiv Feliksa Ože-Alijasima, a dubl će se igrati bez rezultatskog značaja. Rival Srbije u polufinalu biće tim Rusije.

Teme:   ATP kup, Denis Šapovalov, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti