16/06/14 - 15:26h

ATP Hertogenboš: Lajović poražen od Pospišila

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je već na startu ATP turnira u Hertogenbošu. Lajović je sa 2:0 u setovima, 4:6, 5:7 izgubio od Kanađanina Vaseka Pospišila, koji je na ovom turniru postavljen za šestog nosioca.

D. Lajović45
V. Pospišil67
Dusan Lajovic, photo by TenisUzivo.com

Meč između Lajovića i Pospišila trajao je sat vremena i 25 minuta, a 35. teniser sveta slavio je sa 2:0 u setovima, 6:4, 7:5.

Do prve brejk šanse u meču došao je Kanađanin koji je Dušanu oduzeo servis za vođstvo od 3:2 u prvom setu. Imao je Lajović dve prilike da vrati servis u osmom gemu, ali nije ih iskoristio, pa Pospišil dolazi do 5:3 i servira za pobedu u ovom delu meča. Iskoristio je prvu set loptu i poveo sa 1:0.

U trećem gemu drugog seta Lajović spašava dve brejk lopte Pospišila, a nakon toga obojica osvajaju svoje servis gemove. Pri rezultatu 4:4 kiša prekida meč, a posle povratka na teren Dušan se suočava sa dve nove brejk lopte. Kanađanin ne koristi nijednu, ali dva gema kasnije dobija novu priliku, koju ovog puta ne propušta. Pravi brejk za vođstvo od 6:5, a zatim servira za pobedu. Iskoristio je prvu meč loptu.

Pospišil će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Čeh Lukaš Rosol i Nemac Jan Lenard Štruf. Turnir u Hertogenbošu igra se za nagradni fond od 485.760 evra.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Hertogenbošu, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti