ATP FINALE: Novak bez polufinala, Nadal prvi na kraju godine

Srpski teniser Novak Đoković neće igrati u polufinalu Završnog turnira.

N. Đoković43
R. Federer66

Source: Getty Images North America

Bolji od njega u poslednjem meču grupne faze bio je Švajcarac Rodžer Federer. Slavio je sa rutinskih 6:4, 6:3 posle samo sat vremena i 14 minuta tenisa.

Trenutno treći teniser sveta od samog starta vodio je igru i diktirao tempo. Sjajno je servirao, a već u trećem gemu je došao do prvog brejka na meču. Sačuvao je prednost do kraja seta, Novak nije imao čak ni priliku da uzvrati, pa je set završen sa rutinskih 6:4. Pet puta je pokušavao Federer da oduzme Đokovićev servis u drugom setu, a uspeo je u dva navrata. Kako srpski teniser nije iskoristio jedinu šansu za brejk i ovaj deo meča završen je bez većih problema sa Švajcarca – 6:3.

Bila je ovo prva pobeda Federera nad Đokovićem posle četiri godine, a Švajcarac će igrati u polufinalu Završnog turnira. Iz grupe “Bjorn Borg” u polufinale se plasirao i Dominik Tim.

Novak je zbog ovog poraza izgubio šansu da se ove godine vrati na prvo mesto rang liste, pa će kao prvi igrač sveta sezonu završiti Rafael Nadal.

Teme:   ATP finale, Masters u Londonu, Novak Djoković, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti, Završni Masters