02/01/13 - 17:25h

ATP Doha: Troicki zaustavljen u osmini finala

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira u Dohi. Njega je u osmini finala savladao slovački teniser Lukas Lacko.

V. Troicki35
L. Lacko67
Viktor Troicki, AP

Viktor Troicki

Sat vremena i 20 minuta trajao je duel između Viktora Troickog i Lukasa Lacka. Slovački teniser je prvi set dobio posle 28 minuta igre. Do 3:3 svaki je osvajao gemove na svoj servis, a onda je Lacko napravio brejk i poveo sa 4:3. Svojim servisom je bez izgubljenog poena došao do 5:4, a onda napravio još jedan brejk za pobedu u ovom setu.
Nastavio je Lacko sa dobrom igrom i u drugom setu, pa je brzo poveo sa 3:0. Viktor je uspeo da vrati brejk koji je Lacko napravio u drugom gemu i izjednači rezultat na 3:3, ali mu ni to nije pomoglo, jer je slovački teniser u dvanaestom gemu došao do još jednog brejka i završio meč u svoju korist iskoristivši prvu meč loptu.
Lacko će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom iz duela Rišara Gaskea i Grega Žemlje.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Dohi, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki