02/01/13 - 17:09h

ATP Čenaj: Janko lako do četvrtfinala!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Čenaju, nakon što je u osmini finala sa 2:0 u setovima savladao Franczuca Eduarda Rožera-Vaselina.

J. Tipsarević66
E. Rožer-Vaselin23

Janko Tipsarevic

Janko Tipsarević je odlično ušao u meč. Uz dva brejka lako je poveo sa 4:0 u prvom setu. Rožer-Vaselin je uspeo da do kraja seta osvoji preostale gemove u kojima je servirao, ali ne i da oduzme Janku servis. Naš teniser je posle 32 minuta igre iskoristio četvrtu set loptu i poveo sa 1:0.
U trećem gemu drugog seta francuski teniser je imao jedinu šansu za brejk, ali nije uspeo da je realizuje. Ono što njemu nije pošlo za rukom, jeste Tipsareviću, i to dva puta. Kao i prvi deo meča, i ovaj je završen sa dva brejka prednosti za našeg tenisera.
Tipsarević, postavljen za drugog nosioca, u četvrtfinalu će igrati protiv japanskog tenisera Goa Soede. Jedini međusobni duel ove dvojice tenisera odigran je baš na ovom turniru, prošle godine u polufinalu. Janko je tada slavio sa 6:1, 6:4.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Čenaju, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti