16/01/24 - 11:07h

AO: Ribakina u drugom kolu

Treća teniserka sveta Elena Ribakina uspešno je započela takmičenje na Australijan openu.

Elena Ribakina

Prošlogodišnja finalistkinja je nakon sat vremena i 34 minuta igre bila bolja od Karoline Plipkove sa 7:6 (6), 6:4.

U prvom setu razmenile su po jedan brejk. U 12. gemu Ribakina je ispustila tri set lopte, a ovaj deo meča završen je u taj-brejku. U njemu Pliškova nije uspela da iskoristi tri prilike da dobije set, nakon čega je Elena došla do nove set lopte i ovoga puta je realizovala.

Drugi set dobila je uz brejk prednosti.

Naredna rivalka biće joj Ana Blinkova.

Pobedu u dva seta zabeležila je i Jelena Ostapenko, deseta teniserka sveta, koja je nadigrala domaću predstavnicu Kimberli Burel sa 7:6 (5), 6:1.

U drugom rundi ona će se sastati sa boljim iz duela Martić – Tomljanović.

Kineskinja Ćinven Ženg u drugu rundu se plasirala nakon preokreta.

Ona je savladala Amerikanku Ešlin Kruger sa 3:6, 6:2, 6:3