30/01/15 - 16:10h

AO: Novak posle velike borbe peti put u finalu!!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale Australijan Opena! Đoković je u polufinalu, posle velike borbe i pet odigranih setova eliminisao prošlogodišnjeg osvajača titule, Stanislasa Vavrinku!

N. Đoković73646
S. Vavrinka56460

Prvi set trajao je 45 minuta, a završen je u taj-brejku. U sedmom gemu Stanislas Vavrinka došao je do prvog brejka u meču, nakon čega je usledilo Đokovićevo lomljenje reketa i medicinska pomoć za Švajcarca. Nije u pitanju bilo ništa strašno, Vavrinka je dobio kapi za oči koje su mu bile potrebne, a nakon povratka na teren Novak je vratio brejk i izjednačio rezultat na 4:4. Kako su naredna četiri gema dobijali obojica na svoje servise, ovaj deo meča završen je u taj-brejku koji je Novak dobio sa ubedljivih 7:1.

Drugi deo meča pripao je Vavrinki. U prvom gemu Novak je propustio dve brejk šanse, a njegove greške nešto kasnije kažnjava švajcarski teniser. U šestom gemu Vavrinka je došao do brejka zahvaljujući Đokovićevoj duploj servis grešci i poveo sa 4:2. Brejk prednosti sačuvao je do kraja ovog dela meča koji je dobio sa 6:3.

U trećem setu obojica su vidno podigli nivo igre. Nole je u drugom gemu oduzeo servis Švajcarcu, a zatim poveo sa velikih 3:0. U trećem gemu viđena je velika borba, a poeni su postajali sve duži. U ovom delu meča odigrali su poen od čak 27 udaraca. Međutim, u naredna tri gema Vavrinka uspeva da izjednači rezultat, a tek u desetom gemu, kada je Švajcarac servirao za ostanak u setu, Đoković dolazi do novog brejka i dobija ovaj set sa 6:4.

Novak je u ranoj fazi četvrtog seta došao do brejka i poveo sa 2:0, ali Švajcarac je već u narednom gemu uzvratio ribrejkom i izjednačio na 2:2. Nakon što je Đoković propustio još tri prilike da Vavrinki oduzme servis, Sten je svoju iskoristio u sedmom gemu i poveo sa 4:3. Brejk prednosti sačuvao je sve do kraja seta koji je dobio sa 6:4 i izjednačio konačan rezultat na 2:2.

Peti set Nole je započeo brejkom u drugom gemu nakon čega je usledilo lagano vođstvo od 3:0. Nakon toga sve je išlo lakše. Uz još jedan brejk došao je do vođstva od 4:0, a zatim uz malo muke dobio i peti gem (5:0). Vavrinka je servirao za ostanak u setu, ali mu Đoković još jednom oduzima servis i dobija ovaj set sa ubedljivih 6:0!!!

Nole će se u borbi za titulu sastati sa Britancem Endijem Marejem koji u polufinalu savladao Tomaša Berdiha iz Češke.

Teme:   Australian Open, Australijan Open 2015, Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti