AO: Filip u trećem kolu, sa Ćorićem za drugu nedelju!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u treće kolo Australijan opena!

F. Krajinović677
J. Donskoj466

Krajinovic

On je u drugoj rundi eliminisao Jevgenija Donskoja iz Rusije, sa 3:0 u setovima.

U meču koji je trajao dva sata i 50 minuta, Filip je slavio sa 6:4, 7:6(10:8), 7:6(7:2).

Naredni rival srpskog tenisera biće Hrvat Borna Ćorić, trenutno 12. igrač planete.

TOK MEČA:

Krajinović je već u trećem gemu došao do prvih brejk šansi i poveo sa 2:1. Rano stečenu prednost uspešno je sačuvao sve do kraja seta koji je dobio sa 6:4.

Čak 11 prilika za brejk viđeno je u drugoj deonici susureta. Naš teniser iskoristio je dve od sedam, a njegov rival isto toliko od ukupno četiri. Nakon dvanaestog gema set je završen u taj-brejku, koji je sa 10:8 posle spašene set lopte dobio Krajinović.

I treći deo meča završen je u taj-brejku, nakon što je Filip ispustio brejk prednosti. Vodio je srpski teniser 4:1, ali je dozvolio rivalu da poravna rezultat. Srećom, bio je ubedljiv u dodatnom gemu i nakon svega devet poena slavio je sa 7:2.

Teme:   Australian Open, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti