Srpski teniser Laslo Đere plasirao se u finale čelendžera u Almatiju.

L. Đere616
I. Gakov462

Twitter

On je u polufinalu bio bolji od Rusa Ivana Gahova, trenutno 319. teniser sveta.

Posle serije lako dobijenih mečeva, Laslo je u prvi put na ovom turniru danas izgubio set. Duel sa Gahovim trajao je sat vremena i 50 minuta, a srpski teniser slavio je sa 6:4, 1:6, 6:2.

Vrlo brzo je stekao brejk prednosti, poveo sa 3:1, ali je u devetom gemu prvog seta ruski teniser uzvratio ribrejkom (5:4). Đere mu je ponovo oduzeo servis i sprečio izjednačenje – 6:4.

U drugoj deonici meča Laslo se na semafor upisao tek posle pet gemova. Gahov je poveo sa 5:0, da bi tek onda srpski teniser prekinuo njegov niz, ali ne zadugo – 6:1.

Treći set Đere je otvorio brejkom i nakon toga nije bilo problema. Svoju prednost potvrdio je još jednom u sedmom gemu (5:2), a potom servirao za meč i posle prve šanse plasirao se u finale.

U borbi za titulu Đere će igrati sa boljim iz duela Filipa Krajinovića i Marka Trugelitija.

Turnir u Almatiju igra se za nagradni fond od 50.000 dolara, a pobednik će dobiti ček na 7.200 i 80 ATP poena.

Teme:   Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti