30/05/12 - 12:31h

RG: Novak u trećem kolu!

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa. On je u drugoj rundi sa 3:0 savladao Slovenca Blaža Kavčića, 99. tenisera sveta.

N. Đoković666
B. Kavčić044

Nole je u prvom setu bio nezaustavljiv. Kavčić nije uspeo da osvoji nijedan gem, pa je naš teniser posle samo 24 minuta igre poveo sa 1:0.
Već u drugom setu naišao je pad u igri Đokovića. Kavčić je napravio brejk u trećem gemu i brzo nakon toga stigao do vođstva od 3:1. Kao što i dolikuje najboljem na svetu, Novak je uspeo da se izvuče iz ove nezgodne situacije, i napravi brejk za izjednačenje od 4:4. Napravio je još jedan za kraj seta i dobio ga sa 6:4 posle sat vremena igre.

Novak Đoković

U trećem setu su obojica imali neiskorišćene šanse za brejkove, ali je posle nekoliko neuspelih pokušaja Novak došao do brejka u poslednjem gemu i tako sebi obezbedio plasman u treće kolo posle dva sata i 16 minuta igre.

Novak će u trećem kolu igrati sa boljim iz duela 286. tenisera sveta, Francuza Nikolasa Devildera i 114. na ATP listi, Nemca Mihaela Berera.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri