20/03/13 - 09:00h

Majami: Bojana poražena od Andree Petković

Nemačka teniserka Andrea Petković savladala je našu Bojanu Jovanovski već u prvom kolu Mastersa u Majamiju. Petkovićeva je ovaj deul dobila sa 2:0 u setovima, 6:3, 6:1.

B. Jovanovski31
A. Petković66
Bojana Jovanovski

Ovo je bio drugi susret Bojane Jovanovski i Andree Petković, a kao i prethodni, dobila ga je nemačka teniserka. Ovaj meč trajao je 58 minuta, a naša teniserka poražena je sa 2:0 u setovima. Petkovićeva, koja od kada je pauzirala zbog povrede pokušava da se vrati u formu je, izgleda, na pravom putu.

Petkovićeva je već u drugom gemu prvog seta uspela da napravi brejk i povede sa 2:0, ali je Bojana odmah uzvratila ribrejkom i izjednačila rezultat. Do osmog gema svaka je osvajala svoje servis gemove, a onda je Andrea našoj teniserki ponovo oduzela servis za vođstvo od 5:3. Servirala je za pobedu u ovom delu meča i lako povela sa 1:0 u setovima.

Drugi set dobila je Nemica na još lakši način. Tri brejka za njenoj strani, i nijedna šansa na Bojaninoj dovele su do brzo dobijenog seta i pobede sa 2:0.

Nemačka teniserka će u narednom kolu igrati sa Marion Bartoli.

Teme:   Andrea Petković, Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Majamiju, Teniserke, Turniri, Vesti