22/04/16 - 19:37h

WTA Štutgart: Kerber u polufinalu, Kvitova bolja od Muguruze

Nemica Anželik Kerber i Petra Kvitova iz Češke plasirale su se u polufinale WTA turnira u Štutgartu. Kerber je sa 2:0 u setovima bila bolja od Karle Suarez Navaro, a Kvitova je sa 2:1 porazila Garbinje Muguruzu.

Anzelik Kerber

Meč između Kerber i Suarez Navaro trajao je sat vremena i 14 minuta, a domaća teniserka slavila je sa 6:2, 6:4.

Brejkom u ranoj fazi meča Kerber je stekla vođstvo, a u osmom gemu još jednom je oduzela servis protivnice za konačnih 6:2 u ovom delu susreta. U drugom setu Nemica je nastavila u odličnom ritmu. Brejk u šestom gemu, prednost od 5:2, ali Suarez Navaro ipak dolazi na korak od izjednačenja. Španjolka je vratila brejk i smanjila vođstvo protivnice na 5:4, ali joj je u gemu u kom je servirala za izjednačenje Kerber ponovo oduzela servis i slavila sa 6:4.

Protivnica druge nositeljke u polufinalu biće peta favoritkinja, Petra Kvitova iz Češke.

Kvitova je u meču koji je trajao sat vremena i 42 minuta sa 6:1, 3:6, 6:0 savladala bolje rangiranu Španjolku, Garbinje Muguruzu.

Čehinja je bolje ušla u meč i uz dva brejka prednosti slavila sa 6:1 u prvom setu. Drugi deo je, uprkos greškama koje je pravila, pripao Muguruzi. Kvitova je propustila jednu brejk loptu, ali je španska teniserka svoju šansu iskoristila i dobila ovaj deo meča sa 6:3. U trećem setu bila je jasna dominacija češke igračice – 6:0 i plasman u polufinale.

Teme:   Anđelika Kerber, Garbinje Muguruza, Karla Suarez Navaro, Petra Kvitova, Teniserke, Turniri, Vesti