23/04/14 - 17:37h

WTA Štutgart: Ivanović deklasirala Lisicki na startu

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala na WTA turniru u nemačkom Štutgartu, nakon što je sa 2:0 u setovima savladala domaću teniserku Sabinu Lisicki. U narednom kolu igraće sa još jednom nemačkom igračicom, Julijom Gergeš.

A. Ivanović66
S. Lisicki13
Ana Ivanovic

Ivanovićeva je od samog starta igrala odlično i za samo sat vremena porazila 14. teniserku sveta.

Prvi set trajao je 22 minuta, a naša teniserka je Nemici prepustila samo jedan gem. Uz tri brejka lako ga je dobila sa 6:1 i došla na set od pobede.

Kako smo već navikli, nakon lako dobijenog prvog seta usledio je pad u igri Ivanovićeve, ali nije dozvolila da Lisicki preuzme kontrolu. Nemica je došla do brejka već u prvom gemu, ali ga Ana vraća u narednom i izjednačava na 1:1. Ponovnu razmenu brejkova videli smo i u šestom i sedmom gemu, ali nemačka teniserka nije uspela da izjednači jer joj Ana oduzima servis za 5:3. Servira za pobedu u meču i koristi drugu meč loptu.

U narednoj rundi sastaće se sa još jednom Nemicom, Julijom Gergeš koja je na startu eliminisala Rumunku Soranu Kirsteu.

Teme:   Ana Ivanović, Sabina Lisicki, Teniserke, Turniri, Vesti