02/04/14 - 10:51h

WTA Monterej: Ana preko Radvanske do osmine finala

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se rano jutros po našem vremenu u osminu finala WTA turnira u Montereju nakon što je uz dosta muke, posle velike borbe i preokreta savladala Poljakinju Ursulu Radvansku rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3 posle dva sata i deset minuta igre.

A. Ivanović466
U. Radvanska633

Ana Ivanovic

Ana je dobro otvorila meč, napravila brejk i imala vodjstvo od 3:1. Međutim nije uspela dugo da sačuva stečenu prednost, jer je već u narednom gemu, Poljakinja uzvratila istom merom i izjednačila rezultat. Pri rezultatu 4:4, Radvanska je izvršila pritisak na servis srpske teniserke i to joj se isplatilo. Uspela je da iskoristi treću brejk šansu, nakon čega je sigurnim servisom rešila prvi set u svoju korist rezultatom 6:4.

Gubitak prvog seta nije previše uzdrmao Anu, počela je furiozno drugi set i uz dva brejka stigla do ubedljive prednosti od 4:0. Ana je uspela da do kraja seta uz manje oscilacije sačuva prednost i na taj način, stigne do izjednačenja rezultatom 6:3.

Treći, odlucujući set, je doneo izjednačenu igru sve do rezultata 3:3. Tada, srpska teniserka koristi svoju šansu i stiže do brejka. Do kraja meča, Ana je odigrala sigurno i uz još jedan brejk u završnici osvojila i treći set identičnim rezultatom 6:3 za trijumf i plasman u osminu finala.

U osmini finala rivalka će joj biti Kanađanka Aleksandra Voznijak, sa kojom se do sada nije sastajala.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista