30/03/15 - 11:27h

WTA Majami: Tesan poraz Ivanovićeve u trećem kolu

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u osminu finala na Mastersu u Majamiju. Bolja od nje u trećem kolu bila je Nemica Sabina Lisicki sa 2:0 u setovima.

A. Ivanović65
S. Lisicki77
Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Sabine Lisicki trajao je sat vremena i 49 minuta, a nemačka teniserka odnela je tesnu pobedu sa 7:6, 7:5 i plasirala se u osminu finala na drugom Mastersu sezone.

Ana je dobro otvorila meč, napravila je brejk za vođstvo od 2:1, ali je Nemica brzo uzvratila ribrejkom i izjednačila na 2:2. Do kraja seta još po jednom jedna drugoj oduzimaju servise, pa smo završnicu ovog dela meča gledali u taj-brejku. Viđeno je čak osam mini brejkova, a sa 7:4 slavila je Lisicki.

Ivanovićeva drugi set započinje sa vođstvom od 2:0, a onda uz još jednu razmenu brejkova dolazi do velikih 4:1. Međutim, Lisicki pravi mini seriju od tri vezana gema i izjednačava rezultat, a zatim dolazi do još dva brejka za konačnih 7:5.

U narednoj rundi Sabina će se sastati sa Italijankom Sarom Erani.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Majamiju, Sabina Lisicki, Teniserke, Turniri, Vesti