31/12/13 - 09:42h

WTA Brizbejn: Jelena u četvrtfinalu

Srpska teniserka Jelena Janković pobedila je Jelinu Svitolinu sa 2:0, po setovima 6:1, 6:3 za sat vremena i plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Brizbejnu.

J. Janković66
J. Svitolina13
Jelena Jankovic

Srpkinja je meč krenula brejkom, a zatim je još jedan napravila u trećem gemu pa je već na polovini seta vodila sa velikih 4:0. U nastavku seta Svitolina je uspela da osvoji svega jedan gem, a Jelena Janković je još jednim brejkom osvojila prvi deo igre rezultatom 6:1.

U drugom setu viđena je veća borba. Svitolina je “čuvala” svoj servis, a isto je radila i Jelena Janković. U izjednačenoj igri ključni trenutak bio je u osmom gemu kada je Srpkinja oduzela servis protivnici i stekla prednost od 5:3. U sledećem gemu JJ je potvrdila prednost i osvojila drugi set rezultatom 6:3.

Protivnica najboljoj srpskoj teniserki u narednoj rundi biće pobednica duela Anastasja Pavljučenkova (Rusija) – Angelika Kerber (Nemačka).

Nagradni fondu turnira u Brizbejnu iznosi milion dolara, od čega će pobednici pripasti 196.670, plus 470 WTA poena.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti