23/10/14 - 11:01h

Voznijacki na korak od polufinala! (WTA Singapur)

Danska teniserka Karolina Voznijacki savladala je Agnješku Radvanjsku sa 7:5, 6:3 u drugom kolu “crvene” grupe WTA završnog turnira u Singapuru. Duel Voznijacki i Radvanske je trajao jedan sat i 46. minuta.

K. Voznijacki76
A. Radvanska53

Caroline-Wozniacki-Singapore-2014-img23769_668

Voznijacki sada ima skor 2-0 i nalazi se vrlo blizu plasmana u polufinale, Radvanska je upisala po jednu pobedu i poraz, a u drugom meču grupe igraju Petra Kvitova i Marija Šarapova.

Voznijacki je ostvarila sedmu pobedu u 11 međusobnih mečeva sa Radvanskom. Poljakinja je pravila mnogo neiznuđenih grešaka, a Voznijacki je sve to kažnjavala i na kraju stigla do vrlo važne pobede.

Poljakinja je bolje otvorila duel i povela je sa 3:1. Međutim, Voznijacki je odmah vratila brejk i rezultatsku ravnotežu, a ključni trenutak dogodio se pri rezultatu 5:5, kada je Karolina napravila još jedan brejk i potom lako privela set kraju u narednom gemu.

U drugom setu teniserke su bile ravnopravne do 3:3, a onda Dankinja pravi seriju od tri vezana gema i dolazi do zasluženog trijumfa rezultatom 6:3.

Voznijacki je meč okončala sa 20 direktnih poena i 18 neiznuđenih grešaka, dok je Radvanska upisala 25 direktnih poena i 31 grešku.

Teme:   Drugo Kolo, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista