24/08/16 - 13:12h

Vinston-Sejlem: Troicki u osmini finala!

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala na ATP turniru u Vinston – Sejlemu. On je u drugoj rundi bio bolji od Britanca Kajla Edmunda, sa 6:3, 7:5.

V. Troicki67
K. Edmund35
Viktor Troicki

Naredni protivnik Troickog biće šesti nosilac, domaći teniser Sem Kveri.

Meč između našeg tenisera i Kajla Edmunda trajao je sat vremena i 12 minuta, a Troicki je slavio sa 6:3, 7:5.

Srbin je prvi deo meča odigrao sjajno, što se ne bi moglo reći i za britanskog tenisera. U trećem gemu Viktor je došao do prve brejk šanse i iskoristio je za prednost od 2:1. Nastavio je u sjajnom ritmu, bio ubedljiv na svoj servis, a u devetom gemu još jedno je napravio brejk za konačnih 6:3 u ovom setu.

Drugi set protivnik je započeo isto kao i Troicki prethodni – brejkom u trećem gemu i prednošću od 2:1. Naš teniser mu nije dozvolio da se rezultatski odmakne, odmah je uzvratio ribrejkom i izjednačio na 2:2. Čuvali su svoje servise sve do 13. gema, kada je Troicki novim brejkom došao do 7:5 i pobede u ovom susretu.

Rival Troickog u osmini finala, američki teniser Sem Kveri, savladao je u drugom kolu sa 2:1 u setovima Španca Giljerma Garsiju Lopeza.

Teme:   Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki