05/07/14 - 14:32h

Vimbldon: Ovako je juče Novak došao do pobede (Video)

Novak Đoković nije imao nimalo lak zadatak u polufinalu Vimbldona. Grigor Dimitrov je uspeo da osvoji “samo” jedan set, a ko je propustio ovaj meč ima priliku da u ovom kratkom video zapisu pogleda najbolje poene u borbi za finale ovog Gren slema.

Djokovic Dimitrov 3

Novak je od samog starta igrao odlično i jasno stavio Dimitrovu do znanja ko je favorit u ovom meču. Prvi set dobio je posle samo 27 minuta. Iskoristio je pad u igri bugarskog tenisera i jedinu brejk šansu koju je imao za vođstvo od 3:2. Brejk prednosti sačuvao je do kraja seta koji je dobio sa 6:4.

U drugom setu je Đoković više grešio, a to je Bugarin iskoristio da dođe do seta, jedinog u ovom meču- 3:6.

Treći i četvrti set su odlučeni u taj-brejkovima, a videlo se da je u istim presudilo Novakovo iskustvo. I ako je u nekim trenutcima bio pod pritiskom zbog set lopti koje je imao Dimitrov, Đoković je pokazao da je sve sem finala (i nadamo se titule) ispod njegovog nivoa i dodao gas i došao do trijumfa!

Juče je Novak pokazao Dimitrovu da treba još da podigne svoj nivo igre da bi pobedio najbolje u ovom sportu, a kako će biti sutra protiv iskusnog Švajcarca u finalu? Koja su Vaša očekivanja?

(Tenis Uživo, D. Peruničić)

Teme:   ATP, Finale, Grend Slem, Grigor Dimitrov, Novak Djoković, Polufinale, Tenis Video, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014