12/07/15 - 19:52h

Vimbldon: Novakov put do titule!

Najbolji teniser sveta, Srbin Novak Đoković osvojio je titulu na ovogodišnjem Vimbldonu!! U finalu je savladao sjajnog Rodžera Federera, a njegov put do treće titule na Otvorenom prvenstvu Velike Britanije izgledao je ovako.

Prvo kolo

Prvi protivnik na ovogodišnjem Vimbldonu Novaku je bio Nemac Filip Kolšrajber. Srpski teniser se nije mnogo namučio, igrao je sa onoliko snage koliko je bilo dovoljno za pobedu. Slavio je sa 3:0, a svaki od tri seta dobio je sa po jednim brejkom prednosti – 6:4, 6:4, 6:4.

Drugo kolo

U drugoj rundi Đoković je igrao protiv Jarka Nieminena iz Finske. To je bio Novakov 55. meč na Vimbldonu, a u njemu je zabeležio pobedu sa 3:0 u setovima. Iako nije baš najsjajnije ušao u meč, Nole je uspeo da bez problema pređe i ovu prepreku sa 6:4, 6:3, 6:2.

Treće kolo

Protivnik u trećem kolu bio mu je Australijanac Bernard Tomić. Ni mladi australijski teniser nije uspeo da ”pomeša konce” Đokoviću. Na terenu su proveli samo sat i po vremena, a Novak je eliminisao Tomića sa ubedljivih 6:3, 6:3, 6:3.

Osmina finala

Četvrta runda ovogodišnjeg Vimbldona za Novaka Đokovića bila je i više nego naporna. Protivnik mu je bio Kevin Anderson iz Južnoafričke Republike, a meč su igrali – dva dana. Srbin je u ovom meču izgubio prva dva seta, oba u taj-brejku. Pokazivao je nervozu zbog rezultata, ali je uspeo da ubedljivo osvoji treći set (6:1). U trenutku kada je Nole izjednačio na 2:2 u setovima, organizatori su, umesto da ih presele na Centralni teren, rešili da meč prekinu i odlože nastavak za sutradan. Narednog dana padala je i kiša koja je odložila početak, a kada su se konačno vratili na teren Novak je morao da se suoči sa sjajnim servisima Andersona. Ipak, uspeo je da dobije peti set sa 7:5 i dođe do neverovatnog preokreta za plasman u četvrtfinale.

Četvrtfinale

Protivnik u četvrtfinalu bio mu je Hrvat Marin Čilić. Posle izuzetno teškog duela sa Andersonom u osmini finala, Čilić nije bio toliko naporan protivnik. Novak je igrao sjajno i izbacio devetog tenisera sveta sa 6:4, 6:4, 6:4.

Polufinale

U polufinalu čekao ga je Francuz Rišar Gaske, koji je nedavno izjavio da je tenis koji Novak igra dosadan. Šta reći osim da mu je Đoković pokazao da tom dosadnom igrom može vrlo ubedljivo da ga savlada. Meč je trajao dva sata i 25 minuta, a Nole je slavio sa 7:6, 6:4, 6:4.

Finale

U finalu smo gledali sudar dva titana. Novak Đoković i Rodžer Federer odigrali su svoj 40. duel. Jedan se borio za osmu, jedan za treću titulu na Vimbldonu. Novak je osvojio prvi set u taj-brejku, dok je isto pošlo za rukom Federeru u drugom delu meča – 1:1. Treći set Đoković je dobio sa 6:4, a onda i brzo došao do pobede osvojivši četvrti set sa 6:3!

Dečački san ostvaren je i treći put! Dame i gospodo, Novak Đoković je šampion Vimbldona 2015. godine!

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon