04/07/14 - 23:04h

Vimbldon: Federer rutinski protiv Raonića, za titulu protiv Novaka!

Sedmostruki šampion Vimbldona i bivši broj jedan svetskog tenisa, Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u svoje deveto finale Vimbldona trijumfom protiv Kanađanina Miloša Raonića maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 6:4.

R. Federer666
M. Raonić444

Roger-Federer-img21135_668

Federer je pobedom u polufinalnom duelu stigao na korak od osvajanja osme titule na Vimbldonu, a takođe u slučaju trijumfa u finalu osvojiće 18. grend slem trofej u svojoj karijeri.

Federer je otvorio meč tako što je odmah u prvom gemu oduzeo servis Milošu Raoniću, Švajcarac se u osmom gemu suočavao sa brejk loptom, ali se izvukao i set priveo kraju sa 6:4 posle 34. minuta igre.

U drugom setu egal je bio sve do 4:4. U devetom gemu, Federer je dočekao svoju priliku i napravio ključni brejk, kada je u pitanju ishod drugog dela igre. Tokom čitavog seta, Švajcarac je igrao vrlo sigurno na svoj servis i bez većih problema je, nakon brejka, rešio i drugi set u svoju korist sa 6:4.

Treći set je zapravo bio identičan kao i drugi. Federer oduzima servis rivalu u devetom gemu i rutinski privodi meč kraju ponovo sa 6:4.

Ovo je ukupno 25. finale za Federera u karijeri. On će u finalu ukrstiti rekete sa srpskim teniserom Novakom Đokovićem, koji juri svoju sedmu grend slem titulu.

Teme:   ATP Rang Lista, ATP trka, Grend Slem, Novak Djoković, Polufinale, Rang Lista, Rodžer Federer, Teniseri, Vesti, Vimbldon, Vimbldon 2014