14/11/14 - 23:38h

Vavrinka preko Čilića do polufinala Masters Kupa!

Švajcarski teniser Stan Vavrinka savladao je u poslednjem kolu grupe B Završnog Mastersa u Londonu Hrvata Marina Čilića sa 2:1, po setovima 6:3, 4:6, 6:3. Švajcarac je trijumfom protiv Čilića obezbedio plasman u polufinale, gde će za rivala imati sunarodnika Rodžera Federera.

S. Vavrinka646
M. Čilić363

Britain Tennis ATP Finals

Vavrinka je ostvario drugu pobedu u grupi, na kraju je ipak bio bolji od Čilića, koji je svoj nastup u Londonu završio sa tri poraza.

Švajcarski teniser je bolje otvorio duel i brejkom u četvrtom gemu, uspeo da povede sa 3:1. Do kraja seta, Vavrinka je sačuvao stečenu prednost i prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3.

Uzvratio je hrvatski teniser u drugom setu, zaigrao je nešto bolje i rešio da stavi do znanja svima da nije zalutao na Završni Masters, da ima kvalitet i da nije slučajno osvojio US Open. Ponovo je jedan brejk bio dovoljan da se osvoji i set. Čilić je iskoristio jednu jedinu brejk priliku koja mu se ukazala u drugom delu igre, pa je sa 6:4 poravnao rezultat u setovima.

Na startu odlučujućeg seta videli smo po brejk na obe strane, da bi Vavrinka, pri rezultatu 3:3 prelomio meč i sa tri vezana gema, uz dva brejka, slavio plasman u polufinale.

U drugom polufinalu sastaju se Novak Đoković i Kei Nišikori od 15h.

Teme:   ATP, ATP Rang Lista, ATP trka, Marin Čilić, Masters, Masters u Londonu, Rang Lista, Stanislas Vavrinka, Teniseri, Turniri, Vesti